Hakkımızda

1941 yılında Bandırma'da doğan Hicri Ercili' nin iş öyküsü aynı dönem iş adamlarına çok benziyor. İş hayatına atılmaya karar verdiği 1970'li yıllarda dönemin ekonomisi "enflasyon" ve "döviz darboğazı" kıskacında kalmıştı.

 Oto yedek parça ve kimyasal madde taşımacılığı işini büyük bir sermaye olmadan sahip olduğu tecrübe, vizyon, sağlam bir iş fikri, azim ve sabırla kurdu. 1980 sonrası Türkiye'nin izlediği küresel ekonomi Hicri Ercili 'nin iş stratejisini yakından etkiledi, artık küresel ekonominin gereklerine uygun bir modelle gelişme zamanıydı.

 Hicri Ercili 1999 yılında şirket yönetimini oğlu Murat Ercili'ye devretti. Kurucusu olduğu şirketinin başarılarına ve gelişimine tanıklık etti. 

 Ancak görüşleri ve fikirleri 2004 yılından beri her zaman olduğu gibi bugünde kurucumuzun adını grup şirketlerimizin ticari ünvanlarında ‘’Hicri Ercili’’ adı ile korunarak çalışanlarımızın yolunu aydınlatmaya devam ediyor.

 Hicri Ercili grup şirketleri 1200 çalışanımızla Bandırma merkez dahil  (Çorlu, İzmit, Yalova, Mersin ,Adana) 6 lokasyonda kaynaklarını verimli kullanarak ve kendi faaliyetleri ile sağladığı ‘’organik büyüme’’sine devam ediyor.