Alüminyum Sülfat Üretimi

ALÜMİNYUM SÜLFAT

Alüminyum sülfat inorganik koagülant olup yaygın kullanım alanına sahiptir.

Su arıtımı (İçme suyu ve Atık su), Yapı Kimyasalları, Kağıt endüstrisi, Tekstil, İlaç, Kozmetik ve yangın söndürücü gibi çeşitli sanayilerde berraklaştırıcı, kümeleştirici, bronzlaştırıcı, yapıştırıcı ajan, stabilizatör olarak kullanılır.

Alüminyum sülfat diğer koagülantlara nazaran daha düşük maliyet ile yüksek performans sağlarlar. Müşterilerimizin talepleri doğrultusunda donanımlı teknik ekibimiz ile laboratuvar ve saha denemeleri yerinde gerçekleştirilerek 7/24 çözüm alternatifleri ile uygun sonuçlar elde edilmektedir.

Türkiye’nin ilk ve tek NSF/ ANSI 60 belgesine sahip Alüminyum Sülfat üreticisi olup TS EN 878, TS 1867, Helal ve FDA sertifikalarımız mevcuttur. Ürünlerimiz hem iç piyasada hem de dış piyasada Hicri Ercili kalitesini benimsemiş müşterilerimiz tarafından güvenle ve memnuniyetle kullanılmaktadır.

Farklı lokasyonlarda sahip olduğumuz Alüminyum Sülfat tesislerimizde dünya standartlarında yüksek kalitede üretim yapılmaktadır.

Toplamda 3 lokasyonda 1.000.000 ton/yıl kapasiteye ulaşan şirketimiz 100’ün üzerinde ülkeye ihracatıyla, Türkiye’deki en büyük üretici olup Dünya’da da en büyük üretici olma yolunda yatırımlarını sürdürmektedir.

Sıvı Koagülant kullanımına uygun olarak tasarlanmış işletmelere alüminyum sülfat katı formunun yanı sıra sıvı formu ile de satışa sunulmaktadır. Sıvı Alüminyum Sülfat ürünümüz şirketimize ait ADR’li kimyasal tankerler ile müşterilerimize teslim edilmektedir.

Katı formu dökme, standart olarak 25 kg, 50 kg , 1000 kg’lık ve müşteri taleplerine göre farklı miktarlarda ambalajlama yapılarak nem geçirmez özellikteki çuvallarda müşterilerimize sevk edilmektedir.

Alüminyum Sülfat Üretimi